Nabízíme thangky

Thangka je svinovací malba používaná zejména v tibetském buddhismu. Většinou zobrazuje buddhy, bódhisattvy, výjevy ze života lámů i každodenního života. Vyobrazení jsou většinou propracovaná a zahrnují mnoho detailů, které mají vymezený, symbolický charakter. Vyobrazení podléhají přesným geometrickým proporcím, což platí i o barvách, které jsou také přesně vymezeny.

(zdroj: wikipedie)

 

Nabízíme thangky vysoké kvality vyrobené nejlepšími umělci v nepálském Káthmándú. Oproti komerčním thangkám bylo na kresbu těchto thanegk použito čtyřiadvacetikarátové zlato a pod kresbou jsou napsány tibetským nebo sanskrtským písmem posvátné mantry. Na množství zlata závisí rovněž cena thanegk, která je zde uváděna včetně DPH. Jména motivů na thangkách jsou na prvním místě v tibetštině, v závorce pak v sanskrtu.

Písmeno N v závorce za číslem thangky znamená, že tato není skladem a je nutno dovézt ji z Nepálu.


Thangky s okrajem

jsou zašité do dvoj- až trojnásobných brokátových rámů a opatřené hedvábnou záclonkou, která může být vykasána anebo ochraňuje obraz na thangce při spuštění. Rozměry jsou udávány pro kresbu, tzn. bez okraje. Na thangky bez okraje je možné si brokátový okraj objednat a jeho barvy zvolit, cena se dle velikosti pohybuje v rozmezí 500.- až 1200.- Kč.