Nabídka

Nepálský obchůdek je projekt prodeje nepálského zboží, které bylo vyrobeno přímo v nepálských dílničkách a továrničce, a poté dovezeno do České republiky. Jedná se o především o thangky, umělecké a votivní předměty.Proč je to dobré:

  • Zboží, které dovážíme z Nepálu, je většinou vyráběno v káthmándské továrničce Pink Lotos provozované partnerskou organizací Namasté Nepál, nepálskou nadací Development of Children and Women Center (DCWC). V továrničce jsou zaměstnáváni chudí lidé, především ženy, které by jen stěží nalezly zaměstnání a tím i obživu pro své rodiny.
  • Výtěžek z prodeje zboží je určen na financování projektů sdružení Namasté Nepál a nadace DCWC, především na stavbu nové základní školy pro chudé nepálské děti.


Veškeré dotazy o projektu Nepálský obchůdek i objednávky zboží pište prosím na obchudek@namastenepal.cz.

  • Nabízíme thangky

    Thangka je svinovací malba používaná zejména v tibetském buddhismu. Většinou zobrazuje buddhy, bódhisattvy, výjevy ze života lámů i každodenního života. Vyobrazení jsou většinou propracovaná a zahrnují mnoho detailů, které mají vymezený, symbolický charakter. Vyobrazení podléhají přesným geometrickým proporcím, což platí i o barvách, které jsou také přesně vymezeny.

    (zdroj: wikipedie)